[Ossm-members] Re: Prezentacija

Georgi Stanojevski georgis at unet.com.mk
Mon Dec 8 21:28:39 UTC 2003


На 08 дек 2003 (понеделник), Jovan Kostovski напиша:

> Predlagam da napravime prezentacija za sloboden sotver na ETF Skopje, nekade do nova godina, koja bi gi sodrzela slednive raboti:

Ако ја направиш и организираш ќе имаме. :)

Види http://www.ossm.org.mk/?s=dokumenti има некои презентации за да ти
помогнат.

> Zosto ETF? Zatoa sto kje imame mnogu publika i toa povekjeto studenti, "novi deca za organizacijata" i zatoa sto ima mnogu zapaleni profesori i asisteniti koi mnogu pati me prasuvale za nekakva prezentacija, a isto taka i finansiska podrska.

Инаку како забелешка мене ми е особено идиотско на студенти(они се идиоти не 
презентацијата) од ЕТФ да им се држи предавање за слободен софтвер. 
Еба му мајката тоа треба да го знаат без некој да им држи предавање. :(

Сепак подршка од професори и асистенти е добра работа ако ништо друго да
положиме некој испит полесно. ;)

-- 
Glisha
The perfect OS, MS-DOS! 
No patches, no root exploits for 21 years.More information about the Ossm-members mailing list