[Ossm-members] Re: Macedonia Deploys 5,000 GNOME in Public Schools

Арангел Ангов ufo at linux.net.mk
Sat Dec 3 12:24:13 UTC 2005


На саб, 2005-12-03 во 08:00 +0100, Zlatko Trajceski напиша:

> За крај едно прашање - имаше ли инсталирано Убунту во битолските училишта?

Па нели ги виде сликите? На сите слики на сите компјутери во сите школи
имаше Убунту. :)

Чекам веста да ја собере desktoplinux.com па slashdot. :)

-- 
Арангел Ангов
Слободен софтвер Македонија
http://www.slobodensoftver.org.mk
info at slobodensoftver.org.mk
More information about the Ossm-members mailing list