[Ossm-members] Помош (малку офтопик)

Aleksandar Balalovski aleksandar.balalovski at gmail.com
Tue Nov 29 16:36:24 UTC 2005


Не дека е поврзано многу со слободен софтвер/линукс ама очаен сум и ми 
требаат идеи

Имам мп3 плеер (RCA Lyra rd2215B). Го форматирав и веројатно тоа ги 
збриша и конфигурационите датотеки. Сега не функционира воопшто. Го 
пуштам и само името на плеерот (RCA) стои на екранот. Исто во 
/var/log/messages нема промени кога го ставам во УСБ. Ниту пак Виндоус 
го препознава. Дали има некој искуство со ова...помош!

АлександарMore information about the Ossm-members mailing list