[Ossm-members] Predlog sajt 2S.mk vtori del

Дамјан Георгиевски penguinista at mail.net.mk
Fri Jul 6 12:11:27 UTC 2007


On Friday 06 July 2007 12:05:05 Blagoj Kapsarov wrote:
> http://imgnation.net/images/mkcd.jpg
>
> Се надевам дека е опфатено тоа што
> се бара на насловната.
>
> Дајте коментари и забелешки/поправки
> и слично.

фино фино... тоа знаменцата горе -1 .. btw јазик != знаме

прилично ми се свиѓа... единствено би пробал на тие Што/Зошто/Како коцките да 
им дадеш посебна нијанса во различни бои ... на позадината мислам...
Да добие малку живост. Направи неколку варијанти вакви, а?-- 
дамјан ( http://softver.org.mk/damjan/ )
http://wiki.lugola.net/wiki/Вечна_TO-DO_листаMore information about the Ossm-members mailing list