Makedonska distribucija

Дамјан Георгиевски penguinista at mail.net.mk
Fri Aug 22 15:57:18 UTC 2003


> Arangel Angov wrote:
> > Ја еднаш спомнав Сломикс - Slomix (како микс од слободен
> > софтвер)... Али 5ко ми се свиѓа највише досеа...
>
> Не заебавајте.. многу непрофесионално делува тоа 5ко.

а ја не сфатив.. шо е финтата со 5ko?? нешо како SCO?

_______________________________________________
LUG mailing list
LUG at lists.linux.net.mk
http://lists.linux.net.mk/mailman/listinfo/lugMore information about the Ossm-members mailing list