[LUG] ^(3)Y'?U" a'??a` U'? Y'?u"

Riste Pejov richie at macedonia.homelinux.org
Mon Jun 9 06:54:18 UTC 2003


Danko Ilik wrote:
> 
> Mozhe da e fintata shto kde koristat opengl. (a mozhe i ne)
> 
> Prekonfiguriraj go X-ot da ti koristi svga vmware grafichki drajver. Vo 
> Mandrake 8.2 go ima vo X-ot, pa pretpostavuvam deka i vo Redhat go ima. 
> Autodetect stavi mu i kje ti go najde.
> 
> Ako go nema, instaliraj si VMWare Tools, a kako da go naprvish toa 
> mozhesh da vidish vo helpot na vmware. Ovie ti instaliraat svoj X  server.
> 
Иначе инсталирани ми се сите глупости, пошто без нивниот вмваре Х сервер 
и нема шанси да проработи некоја графичка средина. И што е чудно, 
оптеретувањето на процесорот во КДЕ и во Гном е одприлика исто, со таа 
разлика што гном апликациите каснат со реакции едно 6 пати повеќе од 
нормално. Истото тоа не се дешава со КДЕ, или други Х апликации кои не 
користат ГТК.

Р.

_______________________________________________
LUG mailing list
LUG at lists.linux.net.mk
http://lists.linux.net.mk/mailman/listinfo/lugMore information about the Ossm-members mailing list