[Ossm-members] Re: wiki, wiki pedia, requirements

Georgi Stanojevski georgis at unet.com.mk
Sat Nov 22 15:17:45 UTC 2003


На 22 ное 2003 (сабота), Misa Popovic напиша:

> Треба да се прави сајт, нешто како wikipedia па ми треба системски 
> барања за хостирање на таков сајт... ќе се користи wiki или некоја 
> варијанта...

Апачи,пхп,мајескуел и некое вики.
-- 
Glisha
The perfect OS, MS-DOS! 
No patches, no root exploits for 21 years.More information about the Ossm-members mailing list