[Ossm-members] Re: Re: Re: pravilno imenuvanje

Georgi Stanojevski georgis at unet.com.mk
Sun Nov 23 19:52:57 UTC 2003


На 23 ное 2003 (недела), Новица Наков напиша:

> Аха, Windows ќе го пишуваш Уиндоус или како?

Па ваљда Виндос.

 Иако се изговараат различно буквите v и w се предаваат со в.
Примерот е Wordsworth - Вордсворт, Wilde -Вајлд, Warwick - Ворик, 


-- 
Glisha
The perfect OS, MS-DOS! 
No patches, no root exploits for 21 years.More information about the Ossm-members mailing list