[Ossm-members] Re: Dozivuvanja so nasite carinski organi

Georgi Stanojevski georgis at unet.com.mk
Fri Dec 3 17:47:27 UTC 2004


На 03 дек 2004 (петок), Nikola Vanevski напиша:

> почна да ми мавта едно бело пакетче пред носот (ко да е полно со
> колумбиски хероин) и ми вика ???Што е ова?"? И ни пет ни шест, од
> пакетчето ми извади.... Убунту ЦД.

Епа така ви е, ќе идете во затвор кога користите какви не
дистрибуции. :)

Закон приказна! :))

-- 
Glisha
The perfect OS, MS-DOS! 
No patches, no root exploits for 21 years.More information about the Ossm-members mailing list