[Ossm-members]ОССМ известување: Убунту за Македонија

Новица Наков novica at bagra.org
Wed Jan 26 23:43:38 UTC 2005


Dragan Jovanoski напиша: 

> Da pocekam togas do novata verzija na Ubuntu. Sto mislis?
> Ke ima li uste pratki za novite verzii ?

Многу е веројатно дека Слободен софтвер Македонија нема веднаш да нарачува 
уште дискови. Така земи сега едно туце, па подели кога ќе можеш. За во иднина 
ќе видиме.


-- 
Новица

Question authority; think for yourself.More information about the Ossm-members mailing list