[Ossm-members] Re: Off topic

Арангел Ангов ufo at linux.net.mk
Tue Oct 4 17:39:33 UTC 2005


strumjan at mol.net.mk напиша:
> Здраво.
> Некој да има Maya за Линукс, по можност поновка така?
> Фала.
> П.С. Може и на приватен мејл да ми одговорите.
>   

Здраво,

Не мораш да ставаш наслов офтопик. Стај си наслов „Maya за Линукс“ на 
пример пошто темата не ти е офтопик, листава постои баш за тоа за да 
прашаш нешто вакво. :)

Поздрав.

-- 
Арангел Ангов
Слободен софтвер Македонија
http://www.slobodensoftver.org.mk
info at slobodensoftver.org.mk
More information about the Ossm-members mailing list