[Ossm-members] artwork за sfd дикови

Дамјан Георгиевски penguinista at mail.net.mk
Thu Jul 19 15:34:31 UTC 2007


> Како што знаете ќе прави дискови за sdf.
>
> Ќе треба да дизајнираме омот и сл.

а нема да е подобро готови cover-и да најдеме и само да додадеме што треба??
на пр. како она на ubuntu „pass it over“ на нашите да има „Сподели!“


-- 
дамјан ( http://softver.org.mk/damjan/ )
http://wiki.lugola.net/wiki/Вечна_TO-DO_листаMore information about the Ossm-members mailing list