[Ossm-members] Проблем со Убунту

Дамјан Георгиевски penguinista at mail.net.mk
Mon Jul 23 14:15:36 UTC 2007


On Monday 23 July 2007 15:51:34 Filip Stojanovski wrote:
> Здраво на сите,
>
> На една машина со дуал бут (Убунту и Виндоуз) јавува проблем GRUB
> failure и не може да се стартува ниту едниот ниту другиот. Пробав со
> Ubuntu live CD ама заглавува на „Starting Enterprise Volume Management
> System“.
>
> Дали некој знае лек или чаре за ситуацијава?

еве и упатство би требало да работи
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=224351

тоа што live cd-то заглавува веројатно можеш во опциите пред да boot-ира да му 
исклучиш некои од опциите (по можност таа што заглавува).

-- 
дамјан ( http://softver.org.mk/damjan/ )
http://wiki.lugola.net/wiki/Вечна_TO-DO_листаMore information about the Ossm-members mailing list