[Ossm-members] Kako da postavam monitor mode na wifi karticka

Vladimir Stefanov vladoboss at mt.net.mk
Thu May 24 10:06:00 UTC 2007


Ajet Ibraimoski напиша:
> Значи со оваа што ја имам од Dell немам шанса тоа да го правам, без 
> разлика на какви драјвери да исталирам?
Ако ги инсталираш нејтив драјверите за линукс ќе можеш. Со виндоус 
драјверите, тешко.More information about the Ossm-members mailing list