[Ossm-members] Google.com.mk

Arangel Angov ufo at linux.net.mk
Thu Feb 28 11:32:07 UTC 2008


На чет, 2008-02-28 во 11:50 +0100, Velko KOCEV напиша:
> Po se izgleda deka google.com.mk moze da se registrira spored ova
> http://dns.marnet.net.mk/izvesti.php?dod=googlecommk20080110
> 
> Jas sum spremen so vasha pomos da pomognam da se napravi "native"
> google.com.mk prebaruvac na makedonski, po primerot na drugi zemji.
> Dali toa moze da se napravi preku Sloboden softver makedonija ili ne?

Не ме сфаќај погрешно, ама што е поентата? И зашто мислиш дека
организација што се бави со слободен софтвер би сакала да купи овој
домен?

Како што стојат работите според мене кој и да го купи не може да го
искористи како што може тоа да го направи Google така да џабе муабетов.

PS Google е веќе преведен на македонски.
-- 
Арангел
[w:ufo.linux.net.mk]
[e/j:ufo at linux.net.mk]
[i:arangel @ FreeNode]
More information about the Ossm-members mailing list