[Ossm-members] Сподели знаење 11ти април сабота

Igor Stamatovski igor.stamatovski at gmail.com
Thu Apr 9 08:55:07 UTC 2009


2009/4/9 Hristina Nikolovska <hristina.nikolovska at gmail.com>:
> Temite sto ste gi dogovolile vi se super i steta da ostane znaenjeto megju
> grupata lugje sto ke upeat da se soberat.

Знаењетео не останува помеѓу никаква група на луѓе, знаењетео слободно
се споделува секоја сабота на Сподели Знаење од 12 до 18  на ова место
http://rdr.to/xe .

> Ste probale do sega nekoj Conference software? Mislam deka imaat opcija i za
> snimanje na konferenciite i neli posle toa dostapnost za povtorno geldanje.
> Vikaat deka najdobro sega za sega se ima pokazano Windows Live Messenger, a
> i jas imam gledano nekolku online konferencii i taman e..

Не сме пробале, добра идеја, само никако неможам да ја најдам
верзијата за Linux, можеш да ми пратиш директен линк од каде може да
ја симнам?

А и најдобро би било да дојдеш сеа у сабота па да ни помогнеш околу
овој софтверов за конференции што го предложи.

-- 
Igor


More information about the Ossm-members mailing list