[2s.mk-friends] Две плочки RAM DDR 512MB за десктоп

Damjan Georgievski penguinista at mail.net.mk
Tue Oct 23 13:21:16 UTC 2012


> Здраво,
>
> Имам вишок 2 плочки RAM DDR 512MB за десктоп, ако некој мисли дека
> може да ги искористи негде нека пише.
> Значи DDR од првите (DDR1 ли ќе бидат)... Целата ознака е VDATA
> MDGVD6G3H3860B1E5E
>
> Еве линк какви се:
> www.ebay.co.uk/itm/VDATA-MDGVD6G3H3860B1E5E-512MB-PC3200-DDR-400MHZ-184-PIN-/260865628760?pt=UK_Computing_ComputerComponents_MemoryRAM_JN&hash=item3cbccd9a58

можда може да се искористат за да се надгради рутер.
еден чип би бил 64MB на тие, што значи за рутер што има 32mb рам тоа е 
добар upgrade.

сеа уште ни фали леткум на воздух, а Алекс? :)


-- 
дамјанMore information about the Ossm-members mailing list