[Ossm-members] Re: PCMCIA + USB 2.0

v plin at freemail.com.mk[brisi]
Wed Dec 17 21:45:54 UTC 2003


дамјан г. wrote:

> 
> 
>> Знае ли некој како треба да се конфигурира убаво pcmcia за да работи УСБ
>> 2.0 картица?
>> 
>> сега за сега во кернелот имам вклучено USB2 поддршка. Дали треба да
>> користам pcmcia-cs или само во кернелот да вклучам pcmcia и cardbus??
> 
> USB-2.0 картицата cardbus е?
> Ако е, тогаш не ти треба pcmcia-cs и би требало да си ја најде одма
> кернелот сам по себе, а со hotplug да го учита и драјверот (би требало да
> е ehci-hcd).
> 
> хмм.. тоа би било тоа.
>

Може малце подетално за тоа со hotplug како да се изведе? Дали ако се е
компајлирано во кернелот треба да се користи hotplug ?

фалаMore information about the Ossm-members mailing list