[Ossm-members] Re: KDE vs. GNOME showdown :)

Georgi Stanojevski georgis at unet.com.mk
Fri Apr 2 12:16:21 UTC 2004


На 01 апр 2004 (четврток), Новица Наков напиша:

> Ова прелиминарна најава за фудбалскиот меч помеѓу корисниците на KDE и GNOME 
> кој би се одржал на 17 или 18 овој месец. Услов за учествување е да сте 
> користеле било што од двете барем 100 саати во оваа година :)

Еее бе гикови, никој не се пријавува ни прелиминарно. Може во играчница да 
играме фудбалот? ;)

Инаку од сега пет дена е отворен тендер за идејно решение како да изгледаат
маиците/дресовите.

Кој има идеи може да ми ги праќа на georgis at unet.com.mk па ќе ставам јас
тука линкови за да ги видат другите.

Идејата е однапред да има мало амблемче(КДЕ/Гноме), а позади стилизирано
КДЕ ТЕАМ, GNOME TEAM, може и на кирилица.

Горнава идејата не е задолжителна. :)
-- 
Glisha
The perfect OS, MS-DOS! 
No patches, no root exploits for 21 years.More information about the Ossm-members mailing list