[Ossm-members] Re: Кирилична тастатураX+console/Slackware

Georgi Georgi
Mon Feb 9 18:02:15 UTC 2004


Томислав Марковски напиша:

>> Нека му спонзорира некој на преведувачот интернет ако сака побрзо да
>> искачаат нови верзии. ;)
>
> Со адсл-от на мт.нет и телекабел сега во функција, работиве ни тргнаа по 
> нагорна линија, цените се повеќе од прифатливи.

Глеј во право си за прифатливоста на цените за интернет - поголем проблем
се импулсите.

Но, реченицата "дај побрзај со преводот" ми просмета пошто ја знам
ситуацијата. Знам дека преведувачот преводот го прави со љубов и од 
ентузијазам, а има ужасно спор интернет и таквата реченица иако имаше 
смајлија ми просмета и искористив да побарам помош пошто он е глуп, можда 
малку несериозно звучев ама ај. :)

A сериозно, пошто си од сет(иако незнам што работиш?), има ли шанса барем 
да  спонзорирате едно usb-flash стикче за да може барем да ги зима 
пакетите од луѓе што имаат малку покултурен интернет?

Ако е проблем лично него може да спонзорирате(грантирате, дадете на реверс)
на Слободен Софтвер Македонија во негово име?

Mоже и лично да дојдеме со писмо за спонзорство ако можете да му го 
даде на некој што одобрува за да го одобри?

-- 
Glisha
The perfect OS, MS-DOS! 
No patches, no root exploits for 21 years.More information about the Ossm-members mailing list