[Ossm-members] Re: ISDN modem

Georgi Stanojevski georgis at unet.com.mk
Sun Feb 29 23:34:47 UTC 2004


На 27 фев 2004 (петок), Vladimir Stefanov напиша:

> Супер, успеав! Фала. Абе јас одев по потешкиот пат со harddrake и слични 
> глупости, ич не ми текна дека ќе го виде како екстерен модем :-)
> Само уште да ми кажеш како успеваш да се поврзеш со 128Kb/s? Мислам дека 
> треба во кррр да се подесат сопствени pppd аргументи ама незнам кои?!

Заборавив да ти одговорам. :)

Имаш во manual.pdf на цедето АТ стрингови кои треба да му ги ставиш 
како initialization string на модемот. Барај Bandwidth On Demand.

Јас не го користам, многу е скупо така. :)

-- 
Glisha
The perfect OS, MS-DOS! 
No patches, no root exploits for 21 years.More information about the Ossm-members mailing list