[Ossm-members] Re: Сигурност

Arangel Angov ufo at linux.net.mk
Thu Nov 18 23:02:52 UTC 2004


Georgi Stanojevski wrote:

>Не ти држи ни тебе ни на Филип муабетот. Која е поентата да ги играш 
>затворените игри на отворен/слободен оперативен систем?
>
>(*) затворен софтвер - спротивно од слободен софтвер. Мислам тоа го
>користиме како превод на proprietary software.
>

Дечкото прашуваше дали се играат игрици, ја не го охрабрив да купи 
затворен софтвер.. ц ц ц ако те фатам со тоа кросоверот и фотошопот на 
линукс ќе те скршам од маање.. :)More information about the Ossm-members mailing list