[Ossm-members] VmWare инсталација на Ubuntu 7.10

Toni Kostov toni.kostov at gmail.com
Mon Dec 10 09:44:30 UTC 2007


Igor Stamatovski wrote:
> Не ти се мешам во одлуката ама ми изгледа дека си се изнамачил.
> Јас виндоус имам инсталирано во Qemu и во Ubuntu и во Arch.
>
> Можеш да го пробаш...
>
>   

За Qemu не сум слушнал до сега. Може и ова да го пробам.

-- 
Toni Kostov
More information about the Ossm-members mailing list