[Ossm-members] Идеи за СЗ 2.03

Дамјан Георгиевски penguinista at mail.net.mk
Mon Oct 15 12:33:10 UTC 2007


> > Не е лоша... јас мислам и посеризно да го разгледаме ubuntu-то.. на пр.
> > да видиме како се прават custom ISO-а
>
> Ова ни најмалку не е лоша идеа али идеата е малце предолга. Треба малце да
> се конкретизира што-како со правење на custom ISO-а. Оти темата е мислам
> доста долга.

е никој не не брка де 


-- 
дамјан ( http://softver.org.mk/damjan/ )
http://wiki.lugola.net/wiki/Вечна_TO-DO_листаMore information about the Ossm-members mailing list