[Ossm-members] phbb3 превод?

Дамјан Георгиевски penguinista at mail.net.mk
Mon Apr 7 16:52:14 UTC 2008


> > NA porakava odgovoriv vednas stom imav prilika, i kak osto bev odgovoren
> > za 2.x serijata na pocetok i sekogas bese vo prvite 5 jazika i 3.x
> > serijata ke e taka.
>
> Без разлика, глупо е што три други различни луѓе го преведувале фром
> скреч. Имаш блог можеш да блогираш во иднина за вакви работи за да
> знаеме сите, нема смисла да се дуплира работата, ќе си го трошиме
> времето на други работи наместо дупло и тродупло да преведуваме.

release early, release often ... не џабе е мотото на Linus.-- 
дамјан ( http://softver.org.mk/damjan/ )
http://wiki.lugola.net/wiki/Вечна_TO-DO_листаMore information about the Ossm-members mailing list