[Ossm-members] Сподели знаење 11ти април сабота

Дамјан Георгиевски penguinista at mail.net.mk
Thu Apr 9 17:28:28 UTC 2009


> Temite sto ste gi dogovolile vi se super i steta da ostane znaenjeto megju
> grupata lugje sto ke upeat da se soberat.
> Ste probale do sega nekoj Conference software? Mislam deka imaat opcija i
> za snimanje na konferenciite i neli posle toa dostapnost za povtorno
> geldanje. Vikaat deka najdobro sega za sega se ima pokazano Windows Live
> Messenger, a i jas imam gledano nekolku online konferencii i taman e..

се согласувам дека е штета тие што не можат да дојдат дека не можат да видат 
што се правело, но .. Сподели Знаење е прилично неформална активност, и 
пасивно гледање нема никаква смисла.. 

дури сигурно ќе биде фрустрирачки за тој што гледа, а не може да учествува ..


најдобро што може да направиме е да ги повторуваме темите (како што често и се 
случува) за да тие што не виделе да видат.-- 
дамјан ( http://softver.org.mk/damjan/ )

war is peace
freedom is slavery
restrictions are enablementMore information about the Ossm-members mailing list