[2s.mk-friends] NSND Охрид последен повик

Damjan Georgievski penguinista at mail.net.mk
Wed May 25 23:18:05 UTC 2011


Како што (се надевам) знаете, овој викенд во Охрид е првиот регионален
НСНД настан во Македонија.

NSND - ништа се нече догодити е анти-конференција или гиковско-хакерски
дружијанац, a овојпат во Охрид ни доаѓаат луѓе од хаклабите во хрватска,
србија, бугаријa, албанија, косово.

За тие што не биле на НСНД до сега, некоја посебна агенда нема. Главната
цел е запознавање и споделување на знаење и искуства. Обично во првите 2
саати се прави некој план ако некој има нешто што сака да го презентира.
Ако нема, идеме на пица и на пиво (или кој што сака по желба).

збирно место е сабота во 12 часот, тука:
http://wiki.spodeli.org/NSND/2011/Охрид#Accommodation
(вила Ѓоле, кај што ќе бидат сместени повеќето гости)


Што се однесува до превозот до Охрид… не е баш најдоговорено:
До сега во список имам 4 коли кои идат за Охрид:
Уфо, Новица, Тамара, Јована - тргаат сабајле во петок
Божидар, Алекс, Владан, Бојан - тргаат поручек во петок
Јас, Тања, Марија, Гемиџи - тргаат поручек во петок
Марија, Бојан ++ - тргаат сабајле во сабота

Златко, Глиша, Стама и Аждер - ќе треба да ве сместиме негде -- и… тоа е
сѐ што имам на списокот… друг некој ако нема кола, ќе мора со аутобус да
иде.


е, да, официјален јазик ќе биде англиски - да си знаете


-- 
дамјанMore information about the Ossm-members mailing list