[2s.mk-friends] 29c3 (Chaos Communication Congress)

Igor Stamatovski igor.stamatovski at gmail.com
Fri Aug 24 14:28:14 UTC 2012


2012/8/24 Blagoj Petrushev <b.petrushev at gmail.com>:
> На hostelworld.com мешаните спавални почнуваат од 15 eu.

Wow е ова е веќе скапо. :) Заеби хипстери, ама Хамбург е поскап од
Берлин. Сигурно и храната и пиењето е поскапо.

> WizzAir повратен билет Скопје - Дортмунд: 26 дек -  30 дек | 2 јан  : 48 eu.
>
> Патот со воз од Дортмунд до Хамбург трае 2:45 , со цена од 64 eu во
> еден правец (за ова не сум сигурен).

Ноќните возови се поефтини, пошто wizair стига во 20:50, или така некако
гледај ноќни возови. Мислам дека некаде се околу 29 до 35 евра во еден правец.

> Хамбург е слабо поврзан со WizzАir (Гдањск и Киев), можеби треба да се
> погледнат Easyjet/Ryanair од Белград/Солун/Софија.
Ова никако не се исплати за толку кратко време, разликата што ќе ја
платиш во цена
ќе биде веројатно еднаква на диркетен лет од Скопје до Хамбург со некоја
не lowcost airline.

Скопје е многу лошо поврзан со Софија, во Белград секако ќе треба да
преспиеш, оти
летовите се навечер а нема како тогаш да стигнеш во Белград, ниту има
навечер како да
си заминеш од Белград.

За Солун, well everything goes.

Али ајде да видиме.

-- 
Igor


More information about the Ossm-members mailing list